TDOMF ERROR: Headers have already been sent in file /home/yaradan/public_html/wp-config.php on line 39 before session_start() could be called. This may be due to...

HER DERDE DEVA DUALAR İslamiyet Dua REZZAK Ayet Kuran Namaz
Buradasınız:Anasayfa » Dualar » HER DERDE DEVA DUALAR

HER DERDE DEVA DUALAR

HER DERDE DEVA DUALAR

BORÇLARDAN KURTULMAK İÇİN OKUNUCAK DUA:

Resulüllah (s.a.v) Hz. leri buyurdularki: borçdan dolayı sıkınyı çekenlerşu aşağıdaki duayı tavsiye ederdi.

Allahümme ağniki bi halalike en haramike ve bi taatike an ma’sıyatike ve bi fadlıke ammen sivak.

GECİM SIKINTISINA KARŞI OKUYACAĞIMIZ DUALAR:

Sevgili Peygamberimiz kim, gecim sıkıntısından dolayı, Citti sıkıntılara düşerse şu duadan daha tesirli dua etmenin başka yolu yoktur diye buyurdu:

Bismillahi ala mali ve nefsi ve dini Allahümme raddını bi kadaike ve barik li fi ma kadderte li hatta la ühıbbü ta’cile ma ahharte ve la te’hıyra ma accelte ve inneke ala külli şey’in kadir.

Her hangi bir kimse yukarıda yazılı olan duayı Cuma namazından donra okumayı alışkanlık haline getirirse Allah (c.c) Hz leri okuyan kimseye zenginlik nasip eder. bu duaya aşağıda yazacağımız duayı eklemeyi unutmayın..

EVİNİZİN İŞİNİZİN BEREKETLENMESİ İÇİN OKUNUCAK ALLAH (c.c) İsimleri

Allahümme ya hamiydü ya mübdiü ya müıydü ya rahıymü ya vedudü. Ekfini bi helalike an haramike ve bi taatike an ma’sıyetike ve ağnini bi fadlıke ammen sivak.

Sevgili, Mehmet Emin, Hocam buyurduki, eğer maddi sıkıntılara düşerseniz her gün bu mubarek isimleri okumayı kendinize alışkanlık haline getirin, o zaman Allah (c.c) izni ile tüm maddi sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız.

ALLAH-UN, GAFFUN FETTAHUN, GANİYYÜN, REZZAK..

ŞEYTANLARIN VE CİNLERİN ŞERLERİNDEN KORUNMAK İÇİN OKUNUR:

Bismillahirrahmanirrahıym. Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum. La te’huzühu sinetün ve la nevm, lehu ma fis semavati ve ma fil ard, men zellezi yeşfeu ındehu illa bi iznih, ya’lemü ma beyne eydihim ve ma halfehüm ve la yühıytune bi şeyin min ılmihi illa bi ma şae, vesia kürsiyyühüs semavati vel erda ve la yeudühu hıfzuhüma ve hüvelaliyyül azıym, La ikrahe fid dini kad tebeyyener ruşdü minel ğayy, fe men yekfür bit tağuti ve yü’min billahi fekadistemseke bil urvetil vüska lenfisame leha, vallahü semiy’un aliym, Allahü veliyyüllezine amenu yuhricühüm minez zulümati ilen nur, Vellezine keferu evliyaühümüt tağutü yuhricunehüm minen nuri ilez zulümat, ülaike ashabün nar, hüm fiha halidun.

Bu duanın faziletini saymakla bitmez. Ayetel Kürsi ayetinden itibaren üç ayet-i kerimeyi her namazdan sonra okumaya devam eden, cinnilerin ve şeytanın her türlü vesveselerinden ve şerrinden korunurlar. Fakirlikten korunur, eşyası çalınmaktan, yanmaktan, bedenine gelecek olan her türlü hastalıktan korunur. Geceleyin gelebilecekher türlü tehlikeye karşı korur. Uyku halindeyeken korkutulmaktan esirger. Bu ayet-i Kerimeyi kılınan her namazdan, sonra fazlasıyla okumayı alışkanlık haline getiren, Allah’ın izniyle Cennetteki makamını ölmeden evvel görür.

MANEVİ SIKINTILARA KARŞI OKUNMASI GEREKEN DUA:

Allah (c.c) Resulü buyurmuşlardırki: Her hangi bir sıkıntı ile karşılaştığı zaman şu şekilde dua ederdi:

Ya hayyü ya kayyumü bike esteğıysü.

KİM Kİ BU AYET-İ KERİMEYİ SABAH AKŞAM YATARKEN KALKARKEN BİR YERE GİDERKEN BİR ŞEY ALIRKEN OKURSA HER DAVRANIŞINDA ALLAH (c.c) HAZRETLERİ HİMAYESİNE ALIR HER TÜRLÜ MUSİBETLERDEN KORUR DEVAMLI OKUYAN MUTLULUĞU HUZURU BULUR. BAHSİ OLAN AYET-İ KERİME BUDUR.

Allahüllezi halekas semavati vel erda ve enzele mines semai maen fe ahrace bihi mines semerati rizkan leküm ve sehhara lekümül fülke li tecriye fil bahri bi emrih ve sehhara lekümül enhar, Ve sehhara lekümüş şemse vel kamera daibeyni ve sehhara lekümül leyle ven nehar. Ve ataküm min külli ma seeltümuh. Ve in teuddu nı’metellahi la tuhsuha. İnnel insane le zalumün keffar.

NAZAR GÖZ DEĞMESİ İÇİN UYGULANAN MANEVİ REÇETE:

Ve nünezzilü minel kur’ani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minine ve la yezıdüz zalimine illa hasara. Fe bi zalike fel yefrahü, Allahü la ilahe illa hüve rabbül arşil azıym. Hüvallahüllezi la ilahe illahu. Alimül ğaybi veş şehadeh hüverrahmanür rahıym Hüvallahüllezi la ilahe illa hu El melikül  kuddusüs selamül mü’minül müheyminül azizül cebbarul mütekebbir. Sübhanellahi amma yüşrikun. Hüvallahül halikul bariül müsavvirü lehülesmaül husna. Yüsebbihu lehu ma fis semavativel ard ve hüvel azizül hakim.

Namaz Kılma Hususunda İsteksizlik Gösteren Kuran-ı Kerim Okumakta Zorlananlar, Aşağıda Yazılan Ayet-i Kerimeyi Okumayı Alışkanlık Haline Getirirlerse  Allah (c.c) Hz. lerinin İzniyle İnanılmaz Başarıya Ulaşırlar. Bu Başarıya Ulaşmak İçin, Perşembe Günü Gecenin Üçte Birinde Kalkılır,  Abdest Alınır, Allah Rızası İçin İki Rekat Namaz Kılınır. İstediği Şekilde Sabah Namazına Kadar İbadet Edilir Sabah Namazından Sonra Yetmişbir Kere “İnşirah Suresi” Okunur. Her Hangi sıkıntıları da varsa  Cenabı Allah’a Dua Ve Niyazda Bulunur Allah (c.c) İzniyle Kısa Zaman da Haceti Kabul Olunur. Her Okunan Dua Büyük Bir Teslimiyetle Yapılması Gerekir. Ayeti-Kerime Şudur:

Kulid’ullahe evid’ur rahman eyyen ma ted’u fe lehül esmaül hüsna Ve la techer bi salatike ve la tühafit biha vebteğı beyne zalike sebila.

GECE İSTENİLEN ZAMANDA UYANMAK İÇİN

Ve iz cealnel beyte mesabeten lin nasi ve emna Vettehızu min mekami ibrahime müsalla Ve ahdina ila ibrahime ve ismaile en tahhira beytiye lit taifine akifine ver rukkeıs sücud.

HACET DUASI

Her hangi bir haceti olan, Allah rızası için iki  rekat namaz kılar, Haceti, (dileği), neyse Teslimiyetle Yüce Allah (c.c) arz eder. Bu duayı her ihtiyaç sahibinede öğretin:

Ya Allahü ya vahıdü ya ehadü enfıhni minke bi nefhatin hayrin inneke ala külli şey’in kadir.

Bu yazı 533614 kez okundu.

Yazar Hakkında

Yazı Sayısı : 489

Yorumlar (74)

 • Figen saroğlu

  hocam sitenizi çok beyendim sizin hayranınızım :) gerçekten çok güzel bilgiler var acaba derslere yoğunlşmak için bir dua varmı=)

  Cevapla
 • ayşegül narman

   çok güzel duğalar yazılmış hepsini oldım sevdim çok güzel duğalar…  ayten teyze sana bi duga yazim zihin açıklığı duası yazılıya girerken felan okunuyo…
  zihin  açıklıgı duası:rabbi zidni ilmen fehmen vel imamen

  Cevapla
 • figen ilayda saroğlu

  merhaba hocam bi arkadaşımın yoğun isteği üzerine bir dua istiyorum..Acaba iç sıkıntısını geçirecek bir dua varmı? ÇOK TEŞEKKÜRLER..

  Cevapla
 • Gökhan Aygün

  s.a
  bu duaları okumak tabiki güzel , ama dua içten gelerek okunur , samimi olarak okunan dua , kabul olur. Özellikle bu aylarda , dua ların çokca kabul edildiği , mağfiret aylarıdır. Allahın merhameti çok geniş , belki bizide affeder .
  Saygılar

  Cevapla
 • sebnemsaner

  ayten ablacım siteni cok beğendim. basarılarının devamını dilerim. sık kullanılanlara ekledim sürekli okuyacagım.yüreğine emeğine sağlık.

  Cevapla
 • Ayten Hoca

  Sevgili Sebnemsaner. Hak Teala yar ve yardımcın olsun Peygamber Efendimizin şefaati üzerine olsun ve Her istediğin o güzel kalbine göre olsun… Sevgilerimle. 

  Cevapla
 • Ayten Hoca

  a.s Gökhan Aygün Kardeşim şüphesizki içten yapılmayan hiç bir dua makbul  olmadığı gibi yapılan ibadetlerde içtenlik yoksa o da makbul değildir . En çok makbul olan dua ağlayarak yapılan duadır. Sevgilerimle..

  Cevapla
 • seda

  iyi günler siteniz çok güzel, emeğinize sağlık.sizden bir konu hakkında yardım bekliyorum.ben işe girebilmek için yapılacak bir dua varsa bunu istiyorum.2 yıldır işsizim .yardımınız için şimdiden tşkler

  Cevapla
 • omer

  ıyı gunler ben omer omer hayırlı bır evlılık yapmak ıstıyorum kısmet acıklıgı evlılık ıcın dua varmı varsa yollama ımkanı varmı yollarsanız sevınırım sızlerınde duasını beklıyorum Allah herkesın gonlune gore versın dualarınız dıleklerınızı kabul etsın haırlı ramazanlar

  Cevapla
 • naz

  sitenizi namaz vakitlerini araken tesadüfen buldum hakikaten cok aydinlatici ve faydali bilgiler var allah razi olsun sizden.ben sabah namazinda imsak girer girmez kilinirmi bunu ögrenmek istiyorum saygilarr……

  Cevapla
 • DAVUT

   beni hatırladınmı ayten teyze
   

  Cevapla
 • DAVUT uzcan

  namaaz kılmak güzzzzzzeeeeeeelllllllllllll
   

  Cevapla
 • DAVUT uzcan

  sistem çok güzel herkesle konuşuyom

  Cevapla
 • eyup orhan

  ALLAH sizlerden razi olsun bizleri aydinlattiniz bu guzel emeyinizden dolayi ayrica tesekkurler

  Cevapla
 • nurhan balkan

  annemle babam sürekli kavga ediyorlar babam içki kullanıyor ve artık birbirlerini görmek bile istemiyorlar bana bir dua önerirmisiniz onlara okuyayım birde kendim için geçim sıkıntım var banada birdua lütfen saygılar

  Cevapla
 • Ayaz

  1 keremi okunacak bu dua

  Cevapla
 • ened

  siteniz çok güzel efendim allah daha ilerini nasip etsin pazar günü 06 haziranda sınava gircem bu siteyi buldum çok güzel ÇOK SAOLUN

  Cevapla
 • gül

  hocam cok güzel site içim ferahladı

  Cevapla
 • murat kaya

  hocam allah sizden binlerce kere razı olson allahım o canlar canı güzeller güzeli allahım ona ben kurban olayın ümeti muhameddin yar ve yardımcısı olsun selamun aleyküm

  Cevapla
 • murat SEYİTOĞLU

  hocam dualar çok güzel insan okudukça içi açılıyor valla allah sizden razı olsun teşekkür ediyorumm selamun aleykum…

  Cevapla
 • şinasi denizci

  selamünaleyküm rabbim herkezin yardımcısı olsun inşaallah . elimde istedikleri her  belgem var iş için ama torpil istiyorlar benim istediğim mesleğimi icra etmek varsa iş için bi DUAnız.şimdiden ALLAH razı olsun

  Cevapla
 • hava PEKER

  selamun aleyküm bende sitenizi çok beğedim hocam  tanıdım herkese tavsiye edeceğim
   

  Cevapla
 • ali ekinci

  selamin eleyküm hocam duaları cok güzel sizden allah razı olsun en büyük allah

  Cevapla
 • ışıl savaş

  ALLAH celle celaluhu hepinizden razı olsun…

  Cevapla
 • burak kurt

  hoacam istwnilwn vakite uykunun gelmesi için okunacak dua
   

  Cevapla
 • nevrim

  merhaba hocam benim içinde  ve oglum serkan için dua ederseniz çok sevinirim hocam işe girmem için  ve oglmun derslerinde başarılı olması için

  Cevapla
 • ismail göksu

  bu sidede emegi gecen arkadaslardan allah razi olsun sizden

  Cevapla
 • Reşit ÖCAL

  Sayın hocam Allah (CC) razı olsun sitede çok güzel yapılan hizmmette çok güzel. Sayın hocam yazdığınız DUALARIN arapcalarınıda yazmanız daha uygun olmazmı, malumunuz ARAPÇA ve TÜRKÇEDE harfler aynı değil. Allah (CC) sayınızı, kuvvetinizi ve hizmetinizi arttırsın.

  Cevapla
 • şeref aydınlı

  iyi günler hocam allah sizden razı olsun  herkesin duaları kabul olsun

  Cevapla
 • Halil İbrahim ÖZDEMİR

  Hocam 14 yaşında kızım var ders çalışmıyor çok asi onun hidayete ermesi için site üyelerinden dua talep ediyorum şimdiden ALLAH razı olsun

  Cevapla
 • nesrin yetik

  hayirli cumalar

  Cevapla
 • barış karataş

  dualar çok güzel hocam allah razı olsun sizden ama bende agır bi vesvese var hocam bu duayı okudum rahatladım namazda cok vesvese oluyo nasıl kurtulucam ben bu sıkıntıdan daha etkili dualar yokmu hocam

  Cevapla
 • ayşe yavuk

  Selamun aleykum hocam Allah sizden razı olsun butun gençlere örenek olsun Allah sizin gibi insanları başımızdan eksik etmesin çoğaltsın .

  Cevapla
 • ceren dereli

  allah herkese zihin açıklığı veresin

  Cevapla
 • emine sare

  oncelıkle paylastıklarınız için allah razı olsun arkadaşlar ben sebebsiz yere yer mekan hiç farketmiyor insanlar bana mı bakıyor gözüm görmüyor AĞLIYORUM herşeye cok cabuk aglamamak icin bildiginiz bi zikir bi dua varsa bana yardımcı olabilir misiniz

  Cevapla
 • aynur dam

  Benim kızım da 14 yaşında, ders çalışmaktan son derece nefret ediyor.Bir türlü ders çalıştırtıramıyoruz. Çok agresif. Aynı durum yani . Allah yardımcımız olsun. Allah hepimizin yavrularını hidayete erdirsin. Şeytan şerrinden korusun.

  Cevapla
  • Ayten Hoca

   Amin sevgili okuyucuyum. Bu yaşlarda genel olarak ergenlik nedeni ile bu tür davranışlar sergileniyor. Çocuklarımıza tatlı sert yapmalıyız. RABBİM yar ve yardımcınız olsun….

   Cevapla
 • ibrahim seçen

  çok beğendim allah yapandan razı olsun

  Cevapla
 • MUZAFER ÖZDEMİR

  ALLAH (C.C) BU BUNU BÖYLE GÜZEL Bİ ŞEKLDE YAYINLAYANLARDAN RAZI OLSUN.COOK GUZEL
   

  Cevapla
 • gülay

  selam arkadaşlar ben 5 aylık hamileyim bende çok kötü takıntılar ve içimde  sıkıntılar başladı ne yapacağımı bilmiyorum allah rızası için bana okuyan olur mu içimde birşey fes fese yapıyor

  Cevapla
 • zubeyde tuncer

  allah razı olsun …………

  Cevapla
 • veciha çakır

  rabbim böylesi güzel işler yorum yapanlardan razı olsun

  Cevapla
 • YURDAGÜL DAŞTAN

  BEN COK ETGİLENDİM ANA NAMAZ KİLMİYOM AMA BU BENİ COK RAHASİZ EDİYOR BAMA BİR YOL GÖSDERİN NEOLUR ALLAH RİZASİ İCİN

  Cevapla
 • damla cankan

  hepsini okudum güzel dualardı

  Cevapla
 • seval

  dua çok ii bişey hepiniz okumalısınız

  Cevapla
 • seval

  neye etkiledin

  Cevapla
 • gönül

  bn bu duaların hepsini okudum… çok sevdm hergn birdaha açıp okuyorm… :D :) bn okuyorum sizde okuyun namaz kılın

  Cevapla
 • sevda

  doğru diyosun gönül bn de aynanen senin gibi dua okuyorum sixde okuyun

  Cevapla
 • hatice

  yurdagül bnde namaz kılmıyorum ama dua falan okuyorm bn de namaz kılmak istiyorum ama kılamıorum çünkü bilmiyorm bn üzülmiyorm snde üzülme tmm mı???

  Cevapla
 • deniz

  dualerı bz ailece hepimiz okuyoruz… çok ii bişey bu du okumak sizde ailenizle okuyun çok ii bişey bu bn ce okuun???

  Cevapla
 • mert

  yurdağül cnm bitanem bebeğm üzülme namaz kılmamak için bn de kılmıyorum ne var bunda bitanem üzülme tmm mıcnm bnim
  <3 <3 <3

  Cevapla
 • mesut

  zübeyde senindediğin gibi alah razı lsun cnm benim bitanem nmakıl ii bişi bu cn benim bebeğim

  Cevapla
 • muhammed

  bn dua okuyorum namaz kılyorum yalan söylamiyorum ama 123 tana şaka söylüyorum ama gerçekten namz kılın dua okuyun inanın çok iii bişey bu namaz dua okumak bnce sizde okuyun yalan söylemeyin

  Cevapla
 • hüseyin

  arkadaşım yanlışıkla 123 yapmış o yüzyirmiüç deyil yanlış anlamayı bir iki üç anlamın da kusurunuza bakmayın arkdşmnın

  Cevapla
 • ismail yk

  slm arkdaşlar bn ismail yk biliyorum inanmassınız ama bnim neyse size namaz kılmayı öğrenmeyi dua okumayı bilmeyi size bunu söylemeye geldim yani yazdım kendinize ii bakın sizi seviyorum burdaki duaları açın okuyun bunu yazan sevgili bilgisayarcı arkadşmıza ve yüce allaha tşkrr ediyor… neyse bbb sizi seviyorum hepinizi

  Cevapla
 • toprak

  aaaaaaaaa ismail yk :) :D sizi çok seviyorum siverek e bikere gel seni heryerin gezdirelim kaleye gidelim orada müzikal var çok eyleniriz sonra bizim ordaki cafeye gidelim orası süper ister inan ister inanma neyse sonra paşa konağınagideriz çoeyleiriz tmm mı ??? gel ltfn

  Cevapla
 • çiçek

  dğru diyosun damla bnde okudum hepsini çok ii dular bidaha açıp okuyorum bn

  Cevapla
 • melike

  valla bnde diyorum ylan söylemiyeyim ama ara sıra diorum demiyorum söylemiyorum dua okuyurum namazbilmiyorum yani söyliyorum

  Cevapla
 • kızımmm

  ayıptır sorması sevda neye etkilen din yazıyosun sadece etkilendim yazmış… kızım  sn delimisin aptal şeyy hahaaaa :))) :D :):)

  Cevapla
 • ilknur erdoğan

  hocam ALLAH RIZASI için 2 haftadır evimize üst üste hırsız girdi tabiri caiz ise nerede bir bela varsa üzerimize çekiyoruz baştaki bu sıkıntıyı atmak için yapılacak bir şey varmıdır

  Cevapla
  • Ayten Hoca

   Selamün Aleyküm Kardeşim,öncelikle geçmiş olsun. Muhakkak bir sadaka verin. Dualar bölümüne yeni dua’lar ekledim devam edin. Sürekli tövbe istiğfar edin RABBİM Yar ve Yardımcınız Olsun..

   Cevapla
 • sara kızılkaya

  selamun alyeküm ben kısmet için dua istiyorum

  Cevapla
 • rümeysa demirel

  ben geceleri çok korkuyorumda yani ışık olmadan yatamıyorum buna göre bir dua bilen varsa bana söylüyebilirmi lütfen allah rızası için
   

  Cevapla
  • Ayten Hoca

   Selamün aleyküm, dua bölümüne bakarsanız cevabı orda yazılıdır. Ben size bir tekrarlamada bulunuyim.
   1- Fatiha
   3- İhlas
   1- Ayetel Kürsi
   1- Felak
   1- Nas (Sürekli Bu duaları okuyun)Selametle

   Cevapla
 • hatice

  yaralar için okunacak dualar nelerdir tşk ederm

  Cevapla
 • metin uçar

  namaz ,namaz,namaz

  Cevapla
 • elif ışıl

  sınavda başarılı olmak için bi dua varmı

  Cevapla
 • aynur ersoy

  selamün aleyküm kardeşlerim siteniz çok güzel allah razı olsun sizden bir ricam var eşim ile aylesi miras yüzünden kavga ettiler kardeşleri eşimi şikayet etti eşim şuanda hükümlü ama temyize gönderdi sizden ricam eşimin bu ceza davalarından kurtulması için hep birlikte bana yardım edin dua okuyalım allah rızası için olsun yalvarıyom size kardeşlerim allah hepinizden razı olsun

  Cevapla
 • Gariban

  Selamü aleykü hocam Allah razi olsun sizden bizleri aydinlatiyorsunuz benim puroblemim esim cok….yalan söylüyor yalan yere Kuran üzerine hep yemin ediyor cok zalim bir kadin bütün kadinlardan nefret eder halegedim sasirdim bana yardim dua edin???

  Cevapla
 • ferdi

  merhabalar benim iş sıkıntım var nasibim kısmetim şansım hiç gülmüyor çok işsizlik çekiyorum olan işim bozuluyor ya da bir sebepden çıkarılıyorum uzun süre iş bulamıyorum baktığım gezdiğim aradığım halde varsa bir duası allah rızası için yardımınızı beklerim

  Cevapla
 • marziyaoğlu cabbarali

  selamun alyküm kardeşler  benimsözüm duğa hakında duğanım hangi saate yapılması nerlerde yayapılan duğalar alan vemevki  kasdım bizim o anda kı ruh halimiz bizi m duğamıza kımler duyar ve amin der duymaları için nasıl bir duğa adabı takip etmliyiz bunun gibi sorularım var aydınlatan allah doslarından allah razı olsun

  Cevapla
 • marziyaoğlu cabbarali

  elamneşahreke  duğasını günde 300 defa oku kikmetni rüyanda gösderirler inşallah

  Cevapla
 • gülşen öncel

  çok iyi dualar inşallah benim ki kabul olur

  Cevapla
 • amine fatma

  annemle babamın iyi geçinmesi için bir dua yok mu? çocukluğumdan beri kavga ediyolar, hiç huzurumuz yok, annem de babam da çok sinirli, ikisini de sakinleştirecek br dua bileniniz var mı?
   
  Allah rızası için…

  Cevapla

Yorum Yaz

© 2013 Yaradan.com

Yukarı Dön