TDOMF ERROR: Headers have already been sent in file /home/yaradan/public_html/wp-config.php on line 39 before session_start() could be called. This may be due to...

KORKUDAN EMİN OLMA İslamiyet Tevrat, Zebur, İncil
Buradasınız:Anasayfa » Dualar » KORKUDAN EMİN OLMA DUASI

KORKUDAN EMİN OLMA DUASI

 

BİSMİLLAHİRRAHMAİRRAHİM

Ya ilahe Cebraile veya ilahe İsrafile veya ilahe Azraile veya ilahe İbrahime ve İsmaile veya münzile’t-tevrat-i vel İncili ve’z- Zeburi vel-Furkani vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim, ve sallallahu ala seyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve sellim ilahi bi hürmeti hazihil melaiketil erbaati ve bi hürmetirresuleyni, ve bi hürmetil kütübil erba’ati es’elüke en tahfazani min şerri fulanibni fulanin.

Bu dua çok şerefli bir duadır. İnsanlar ve de hayvanlardan korkulduğu zamanlarda okunması gereken dualardandır.

Bu dua’yı okuyanlar her tür korkulardan emin olur. Ona hiçbir düşman galip olamaz ve de hiçbir hayvan ona bir zarar veremez. Zira bu dua’da dört büyük melek olan Azrail, İsrafil, Mikail ve de Cebrail hakkı için Yüce Allah (c.c) Hz.’lerinden yardım isteniyor. Kulun manevi bir kaleye girmesi korunması isteniyor. Ve Ayrıca da bu dua’da dört büyük kitap olan Tevrat, Zebur, İncil ve de Kur’an hakkı için insanoğlunun şerrinden muhafaza edilmesi ve manevi bir kaleye girmek için bu mübarek dua yapılır.

Bu yazı 271582 kez okundu.

Yazar Hakkında

Yazı Sayısı : 489

Yorumlar (13)

Yorum Yaz

© 2013 Yaradan.com

Yukarı Dön